fbpx

Case: Kako ne treba pisati na blogu

U ovom slucaju predstavicu primer sopstvene greske koju sam napravio jer sam napisao tekst o Mariji Serifovic.

Radi se o sledecem: 11.05. napisao sam text o polu-finalu Evrovizijskog takmicenja, i zbog razlicitih okolnosti i obaveza, sve do danas nisam napisao komentar nakon Marijine pobede.

Postavlja se pitanje, zasto bi to predstavljalo problem sto (ni)sam napisao dodatni text ili update prethodnog posta. Razloga zato ima dva:

1. Radi se o tzv. razvojnom dogadjaju (developing event), gde se prema pravilima novinarstva pokriva dogadjaj u odnosu na nove momente, i cela prica se veoma cesto prepravlja u samom tekstu, narocito kada se radi o dogadjaju koji je promenljiv iz sata u sat (npr. hoce li se ili nece formirati Vlada u Srbiji).

2. Prethodno ne bi bilo problem (radi se samo o blogu, a tema nije direktno vezana za osnovnu tematiku bloga), da se nije desilo da sam prevideo podatak o vidljivosti mog bloga na pretrazivacima: 12. i 13. 05. preko hiljadu osoba je doslo preko pretrazivaca bas na tu stranicu, preko desetak razlicitih kljucnih fraza koje su u vezi sa Eurosong-om i Marijom Serifovic! Da ne spominjem da stranica nije bila azurirana od 11.05.

Naravoucenije: Kada zapocinjete neku temu za koju se jos ne zna ishod, azurirajte je kada se ishod desi. Ove stvari direktno uticu na kredibilitet onoga ko pise tekst, jer nikada ne znate kada ce vam doci neko na tu stranicu i videti da nema dodatnog teksta o tome sta se na kraju desilo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Case: Kako ne treba pisati na blogu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Povoljno!

Digitalni Pre-Marketing

Naručite knjigu "[Digitalni] Pre-marketing"!

Digitalni Pre-Marketing objašnjava potrebne preduslove za rešavanje problema koji vas sprečavaju da dođete do značajno boljih marketing i PR rezultata na internetu.

Naručite klasičnu ili e-book verziju knjige .>>

Komentari su zatvoreni.